Sähkötyyny

Seuraava lähetys: 28.07.2019 klo 22:00


Sähkötyyny on radio-ohjelma, jossa musiikillisia raja-aitoja ylitetään, alitetaan ja kierretään huolettomasti. Ohjelmassa kuullaan levymusiikkia, live-esityksiä sekä äänien ja musiikin parissa työskentelevien ihmisten ajatuksia.



30.06.2019

The Albert Mangelsdorff Quintet

Now jazz ramwong
Gunter Hampel Quintet

Our Chant
Carsten Meinert Kvartet

Dansevise
The Trio

Oh Dear
Maffy Falay & Sevda

Tamzara
Dollard Brand Quartet

Did you hear that sound?
Oiro Pena

Nimetön
Oiro Pena

Pritzch
Binder Quintet

Vasvirág
Pharaoh Sanders

Village of the pharoahs part 1
McCoy Tyner

Message from the Nile
Timo Lassy

Universal Four
Mulatu Astatke

Asmarina
Joe Henderson & Alice Coltrane

Fire

02.06.2019

13th floor elevator

You're gonna miss me
Pekka Airaksinen

Pieni sieni konsertto
Pekka Airaksinen

Peili
Uusi Laine

Eksyneet koneet
Vaaralliset lelut

Läpinäkyvä valkoinen / Näemme hänet taas
H. S. Tuominen

Taloni löysin veden alta
Market

Motorella
Market

Sämpylän alle
Jukka Ruohomäki

What time is
Tapani Rinne

Installation
Perussastamala

Hyjy
Kaija Saariaho

Rock Garden of Ryoan-ji
Kaija Saariaho

Moss Garden of the Saiho-ji
Pauline Anna Strom

Emerald pool
Pauline Anna Strom

The Unveiling
Anugama

Song of the whales
Steve Hillage

Four Ever Rainbow

05.05.2019

Aavikko

Okeanos
Running

Superstall
Viktor Toikkanen

Hyperdelic Green Monster
Ya Tosiba

Gelu
Tapa Paha Tapa

Laaja
Perussastamala

Spring Cleaning
Tytti Arola

Kehäkitara live
Libidog

Libi to the Dog
Nefertyti

Live
ALOES

Shore
Lintulintu

Papercut
Eilien

Thirdst
Maria W. Horn

Ångermanländska Bilder

07.04.2019

Ronald Marquisee

Electrobed 7
Felice Fugaza

Bongo Moog
Georges Teperino

Electrosonics n. 2
Gian Paolo Chiti & Sergio Montore

Giallo A Copacabana
Ron Geesing

Duck Figures
Roger Roger

Les Dinosaures
Russe/St George

Restless Relays
Eric Siday

Instant Breakfast
P. Willsher & K. Chesher

Electroshake
Girolamo Ugolini

Ritorsione
Giuliano Giuliani

Musica Orientale
Lamartine

Convegno di Scheichhi
D. H. Kimball

Sogno Dionisiaco
Barigozzi/Fabor

Deep Explorations
Frank Reidy & Eric Allen

Sleep Walk
Piero Umiliani

Subacquea
Walt Rockman

Dramatic Rhythm
A. R. Luciani

Bombardement
A. R. Luciani

Inesorabilmente
Jean Humenry

Musique et transatlantique
Maria Teresa Luciani

Courtyards Citizens
Sven Torstenson

Goin' Mad
Pat Prilly

Aerolithe Alpha
Pietro Grossi

Canto Tradizionale Marziano
Hodgson

Winds of the Void
Bozzalia

Astrofisica
John Tender

Fantasyland Percussion
S. Laurent & P. Duclos

Danse Des Neutrons
Eric Peters

Mechanical Movement
Peymont

Telescrivente
DI Jarrell

Transistors
Pietro Grossi

Industrializzazione
Romolo Grano

Shutter
Gerardo Iacoucci

Impianti Meccanici N. 3
Ricky Starbuster

Digital Delinquency
H. Ecker

Entombed
Roland Kovac

Stray Sinus
Marie-Claude Robert

Enterrement Sous La Neige
The Slipstream Group

Voodoo Fiesta
Fabio Fabor

Diabolic Love

10.03.2019

Laurie Spiegel

Appalachian Grove II
Marja Ahti

Chora
David Behrman

All thumbs
Renick Bell

Splitting
Eilien

Feels
Eilien

Alma
Buoyancybot

20190210
Buoyancybot

20190210
Viktor Toikkanen

Live at Inner Spaces
Forces

Live at Basso-studio
Second Woman

/

TEKIJÄ(T)